info@omegaakademi.com 0212 671 44 10
info@omegaakademi.com 0212 671 44 10

İşe Giriş Periyodik Muayenesi

İşe Giriş Periyodik Muayenesi

Yapılan bir başvurusu kapsamında eğer sonuç olumlu çıkarsa ve kişi işe alınırsa bu andan itibaren işe giriş periyodik muayenesi yapılmaktadır. Özellikle de tehlikeli ve ağır işler söz konusu olduğu zaman, kişinin bu işleri gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği konusunda tüm muayene en iyi şekilde yapılmalıdır. Ve bunun için herhangi bir yaş kriteri olmadan tüm çalışanlar kontrol eden geçmelidir. Bu bağlamda üstelik bu çalışmalar yapıldıktan sonra her sene düzenli bir şekilde hem psikolojik hem de fiziksel olarak bu işlere kaldırıp kaldıramayacağının muayenesi de yapılmaktadır.

Bir yandan işverenin yasal yükümlülükleri diğer yandan ise çalışanların kendi can güvenliğini ön plana alması suretiyle bu periyodik işe giriş muayenelerinin gerçekleştirilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Olası riskler baz alınarak çalışanın bunları yapıp yapamayacağı konusunda alınan rapor doğrultusunda bir karar verilir.

İşe Giriş Periyodik Muayene İşlemi

Özellikle bu konuda periyodik muayene formu altında kişi kimlik bilgisi içerisinde tüm detayları en iyi şekilde sunulmalıdır. Bu kapsamda doldurulan form altında hekime gidilir. İş yeri hekimi bu bağlamda kişinin tüm bilgilerini almak suretiyle daha sonra işçiyi fiziki bir muayeneden geçirir. Elbette bu aşama kapsamında muayeneler sadece tek bir çatı altında değil farklı muayene işlemleri kapsamında geniş bir açıdan ele alınmaktadır.

İşe Giriş Periyodik Muayenesi

Bunlar içerisinde yüksek yerlerde çalışabilme durumu olan kişiler, tozlu yerlerde çalışabilecek olanlar ile birlikte yüksek gürültüyü kaldırabilecek bir kapasiteye sahip olup olmadığı işçilerin bu muayene kapsamında ortaya çıkarır. Tabii bu bağlamda solventler ile çalışacak olan işçiler de buna dahildir.

İşe Giriş Periyodik Muayenesi Büyük Bir Önem Taşır

Hem yasal yükümlülükleri ile birlikte hem de çalışanın sağlığını en iyi şekilde korumak adına bu işe giriş noktasındaki periyodik muayene büyük bir öneme sahiptir. Baştan sonra tamamen eksiksiz bir şekilde her biri detaylı olarak yapılmalı ve çalışanın bu işe uygun olup olmadığı ortaya çıkarılmalıdır. Bunu profesyonel bir çatı altında gerçekleştiren Omega Akademi kapsamında kusursuz bir destek almak mümkündür.

Detaylı olarak yapılan incelemeler ve raporlamalar doğrultusunda çalışanın bu işi yapıp yapamayacağı noktasında tüm teknik ve sağlık bilgileri ortaya çıkarılmaktadır.

İşe Giriş Periyodik Muayenesi ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.