info@omegaakademi.com 0212 671 44 10
info@omegaakademi.com 0212 671 44 10

Isıtma Sistemleri

Isıtma Sistemleri

Yaz aylarında sürekli sıcaklardan şikayet edilir ama kış aylarında o sıcaklar aranmaktadır. Kışın çetin şartlarında dışarıda çalışmak haricinde, eve gelindiğinde sürekli üşümekten şikayet edilir. Bu durumu aşabilmek için kışın, ısınmak için sürekli arayış içerisine girilmektedir. Hangi seçenek daha doğru, hangisi güvenilir tarzında araştırma içerisine girildiği taktirde, ne kadar doğru bilgilerin olduğu uzman görüşleri tarafından belirtilmektedir.

Isıtma Sistemi Nedir?

Isıtma sistemi; doğal bir döngü içerisinde sıcak ve soğuk suyun dönüşümlü olarak çalışması işlemidir. Isıtma sisteminde, doğal gaz, fuel oil gibi birçok seçenek mevcuttur. Bunlardan yapılacak seçim ısıtma sistemleri temelini oluşturacaktır. Her ne kadar ısıtma ve ısınma sorun olsa da bunun üstesinden gelinebilmesi için, sürekli kullanım alanlarına göre çözüm üretilmeye devam edilmektedir. Her evin, iş yerinin ihtiyacı konumuna gelmiş haldedir.

Isıtma Sistemleri

Merkezi Sistemlerin Faydaları Nelerdir?

Merkezi olan sistemler ise; ısıtma sisteminin daha kolay, az maliyetli ve güvenilir hali anlamına gelmektedir. Merkezi sistemlerde ısı ayarının yapılabilmesi için, sürekli uğraşılmaya gerek kalmamaktadır. Tasarruf açısından düşünüldüğünde, merkezi ısıtma sistemleri çok avantajlı olmaktadır. Belirli bir ısı birimine göre çalışmasından dolayı, sürekli ısı kontrolü için, termometre kontrolü yapmakta ve otomatik, manuel olarak çalışabilme özelliğine sahiptir. Merkezi sistemlerin gerekli olmasının bir diğer sebebi ise; kış aylarında evlerde 15 derecenin altında ısının olmaması gerektiğidir. Bu sistemlerin kullanılması halinde, bu tür sorunlar da aşılmış olmaktadır.

Hangi Seçim Doğru Olmaktadır?

Isıtma sisteminde kullanılan soba, kömür işlemleri yavaş yavaş geride kalmaktadır. Bunun olması günümüz için gereklilik halini almaktadır. Çünkü hava kirliliği bir sorun haline gelmeye başlamaktadır. Isıtma sistemi seçilirken uzman görüşlere yer vermeden seçim yapmak doğru olmamaktadır. Çünkü uzman kişiler bu tür eğitimleri alıp, hangi sistemin ne kadar yararlı olabileceğini tespit edebilmektedir.

Bu sistemleri kendi başına yapmak isteyen bir kişi için, Omega Akademi eğitimleri mevcuttur. Bu eğitimler ile bir ekip belirlenip, sertifikalı bir şekilde sistem seçilip, kurulabilmektedir. Isıtma sistemi seçilirken; tasarruf amacı ön planda olmaktadır. Tasarruf ön planda olduğu zaman merkezi olan ısıtma sistemi genellikle seçilmektedir. Çünkü merkezi sistemlerde kalorimetre bulunduğu için, herkes kullandığı kadar yakıt ödemesi yapmaktadır.

Isıtma Sistemleri ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.