info@omegaakademi.com 0212 671 44 10
info@omegaakademi.com 0212 671 44 10

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemleri

Günlük ihtiyaçlarımızı giderirken, hava almak gibi ihtiyaçlarımıza vakit ayırmaktayız. Bunun nefes almak ile karıştırılmaması gerekir. Çünkü havalandırma işlemi; havanın temizlenebilmesi için gereklidir.

Havalandırmanın Önemi

Gün içerisinde, çalıştığımız ortamlarda sürekli havasızlıktan şikayet edilmektedir. Bu durum çalışan insanları olduğu gibi, toplu taşıma kullanan insanları da rahatsız etmektedir. Havalandırma sürekli ihtiyaç duyulan, toplu yerler için gereklilik haline gelen bir sistem haline gelmiştir. Yemek yaparken, ofislerimizde havalandırma sistemlerini kullanmaktayız. Bazen, nefes alamadığımızı belirtmekteyiz. Bunun nedeni, nefes alamamak değil, yeterli düzeyde hava alamadığımız içindir. Havanın, kaliteli bir şekilde vücuda nüfuz etmesi, hem vücudu rahatlatacak hem de beyin fonksiyonlarının düzenli çalışmasına yardımcı olacaktır.

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sisteminin Kullanıldığı Yerler

Havalandırma sistemi; özellikle hastane, yerleri, toplu taşıma araçları, mutfak gibi yerlerde kullanılmaktadır. Mutfakta kullanılan havalandırma sistemleri diğer havalandırmalardan farklı işleyiş içerisinde çalışmaktadır. Havayı filtreleme ve temizleme olarak değil, sıcak ve buharlı havanın dışarı atılmasını sağlar. Mutfak harici yerlerde kullanılan havalandırma sistemi; havanın temizlenmesi amacı ile çalışmaktadır. Temiz havanın, vücudumuz için birçok faydası vardır. Hastaneler için zorunlu bir şekilde kullanılmaktadır. Çünkü hastalıkların yayılmasını önlemek, gelen hastaların daha çabuk iyileşmesini sağlayabilmek adına havalandırma sistemine ihtiyaç vardır. Kaliteli hava sağlandığı taktirde hastalıkların daha çabuk iyileştiği gözlemlenmiştir.

Havalandırmanın Etkisi ve Eğitimleri

Havalandırma; sürekli kullanıldığında insanı rahatlatan bir sistem olarak görülmektedir. Fakat yanlış olarak bilinen kanı olarak bilinmektedir. Çünkü bu sistemlerin bakımlarını yapabilmek, yetenekli ve uzman kişiler tarafından yapılmadığı taktirde kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu eğitimi alabilmek için örnek olarak Omega Akademi verilebilmektedir. Uzman bir kadro ile sertifika almak her zaman yararlı olacaktır. Çünkü ne yapılmasını bilmek gerektiren bu işlem her zaman çalışanları zora sokmaktadır. Eğitimli kişiler tarafından bakımlarının yapılması havalandırma sisteminin işleyişini, daimi olarak devam ettirecektir.

Eğitimli Kişilerin Havalandırma Bakımı

Havalandırma bakımı yapılırken, dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Sistemin ne kadar düzgün çalıştığı, arızanın olup olmadığı ve hava kalitesinin kontrolü gibi yapılması gerekenler vardır. Bu işlemlerin yapılması için gerekli prosedürlere uyulduğu taktirde, güvenilir bir şekilde çalışmalarımıza devam edebilir ve güven içerisinde temiz hava solunabilir.

Havalandırma Sistemleri ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.